Літак президента Польщі Качинського в 2010-му підірвали, – голова комісії з розслідування Мацеревіч

Новини, Політика

Голова комісії з розслідування причин катастрофи літака Ту-154М під Смоленськом, в результаті якої загинув президент Польщі Качинський заявив, що на уламках президентського літака виявлені сліди вибухівки.
Як повідомляє WNP, про це заявив в Сеймі екс-міністр національної оборони Польщі та депутат Сейму Антоній Мацеревич, який очолює підкомісію з повторного розслідування причин катастрофи літака в 2010 році, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Суспільне .

“Головна теза, а точніше правда, така, що літак був знищений в результаті вибуху”, – заявив Мацеревіч.

За його словами, вибухівка була виявлена ​​на фрагментах літака.

При цьому Мацеревіч утримався від заяв щодо того, хто саме міг підкласти вибухівку, зазначивши, що у комісії немає слідчих повноважень, а встановити причетних повинна прокуратура.

Також депутат додав, що напередодні 11-ї річниці катастрофи комісія планує представити польської та міжнародної громадськості “важливу інформацію” про причини катастрофи.

Нагадаємо, лайнер Ту-154 президента Польщі Леха Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Польська делегація прямувала на жалобні заходи з нагоди 70-річчя Катинської трагедії. Всього на борту літака разом з президентом і його дружиною перебували 96 осіб, всі вони загинули.

У січні 2011 року Міжнародний авіаційний комітет (МАК) оприлюднив остаточну доповідь про розслідування авіакатастрофи, згідно з яким відповідальність за трагедію була покладена на пілотів, які відмовилися від пропозиції піти на запасний аеродром, незважаючи на несприятливі погодні умови. Непрямою причиною катастрофи була названа недостатньо кваліфікована підготовка борту і екіпажу.

Польська урядова підкомісія з розслідування причини катастрофи відновила слідство навесні 2016 року . Однією з основних версій катастрофи розглядається вибух на борту літака ще до його зіткнення із землею.

Як свідчить технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи, який оприлюднили в Польщі в 2018 році, лайнер Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом, був знищений в повітрі в результаті як мінімум двох вибухів .

Джерело: https://censor.net/ru/n3249942

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Leave a Reply