В’язня Кремля піддали тортурам через футболку з українською символікою

Новини, Суспільство

Відносно громадянина України Івана Яцкіна, який в жовтні 2019 року був затриманий співробітниками ФСБ РФ в включеному Криму і зараз міститься в московському СІЗО “Лефортово”, в тюрмі застосували тортури – його тривалий час утримували на морозі, що призвело до обмороження ніг. Причиною цього стала футболка з українською символікою, яку одягнув Іван.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook Уповноважений з прав людини України Людмила Денисова з посиланням на інформацію адвоката Яцкіна Миколи Полозова.

Так, працівники “Лефортово” тримали громадянина України близько години на морозі -14 градусів без сезонного одягу та взуття, яку керівництво установи не видало Яцкіна.

“Це завдало шкоди його здоров’ю. Адвокат припускає, що це може бути обмороження нижніх кінцівок, але точно можна буде сказати тільки після обстеження лікарем. Слідчим комітетом і керівництвом проігнорована необхідність в екстреному медичному обстеженні. Крім того, пан Микола повідомив, що таку реакцію працівників СІЗО “Лефортово” викликало те, що Іван Яцков напередодні надів футболку з українською символікою “, – написала Денисова.

Вона звернула увагу, що такі дії прирівнюються до тортур і нелюдського поводження та порушують статтю 17 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, а також статті 2,3 Європейської конвенції з прав людини.

Омбудсман звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москалькової з вимогою терміново вжити відповідних заходів реагування по відновленню прав Івана Яцкіна і терміново в повному обсязі надати йому екстрену медичну допомогу, а також додала, що повідомить про факт тортур українського в’язня в Росії європейські інститути по захисту прав людини.

Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року в Криму, а про його затримання стало відомо лише в грудні 2019 року.

Співробітники ФСБ провели вдома у Яцкіна обшук, в результаті якого були вилучені документи і ноутбук. Самого Івана ще до початку обшуку заарештували. У той же день “суд” в Сімферополі обрав Яцкіна запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, його етапували до Москви в СІЗО “Лефортово”, за словами його адвоката, спецбортом ФСБ.

Окупаційна влада Криму звинувачують Івана Яцкіна в “державній зраді” по відношенню до Росії. Санкція статті визначає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років. За версією ФСБ РФ, Іван Яцкін “діяв в інтересах українських спецслужб на території окупованого Криму, збирав і передавав якусь інформацію”. Сам Яцкін себе винним не визнає.

Джерело: https://apostrophe.ua/news/society/accidents/2021-02-25/uznika-kremlya-podvergli-pyitkam-iz-za-futbolki-s-ukrainskoy-simvolikoy/224096

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Leave a Reply